Схемотехніка-1. Аналогова схемотехніка


Кредитний модуль «Схемотехніка-1. Аналогова схемотехніка» (далі – «АС») є складовою частиною нормативної дисципліни «Схемотехніка» з циклу професійної підготовки. Кредитний модуль «АС» є важливою складовою у програмі підготовки бакалаврів і базовим для вивчення інших дисциплін. Метою кредитного модуля є формування у студентів здатностей:
  • - аналізу аналогових схем;
  • - розробки аналогових схем функціональних вузлів та електронних пристроїв.
Вивчення навчальної кредитного модуля «АС» ґрунтується на знаннях, навичках та досвіді, здобутих під час вивчення дисциплін «Математичний аналіз» у розділах, пов’язаних з диференціюванням, інтегруванням, операційним численням, «Вступ до техніки вимірювань» у розділах, пов’язаних з теорією вимірювання величин, аналізом похибок вимірювання, засобами вимірювальної техніки, «Теорія електронних кіл» у розділах, пов’язаних з аналізом і розрахунком принципових електронних схем, «Теорія сигналів» у розділах обробки неперервних сигналів.


Силабус:

6 ПО17.1 Аналогова схемотехніка


Поточна успішність:

ДМ-81, ДМ-82, ДП-81, ДП-82



Лабораторні роботи

Порядок виконання та здачі лабораторних робіт

Допуск до виконання роботи

Для допуску до виконання лабораторної роботи студент повинен знати основні теоретичні відомості щодо роботи, яку він буде виконувати, бути знайомим з порядком виконання роботи, уявляти, які результати мають бути отримані в роботі. Вимірювання виконуються побригадно. В кінці кожного заняття з вимірювання кожна бригада повинна надати результати, які були отримані під час вимірювання на окремих аркушах. Результати мають бути завізовані підписом викладача, що проводить лабораторні заняття, відповідно робиться відмітка про виконання вимірювань у лабораторному журналі. Вразі виявлення незадовільної роботи протягом заняття та відсутності результатів роботи, студент вважається таким, що недопущений до виконання роботи і повинен виконати її в інший час.

Захист роботи

На визначеному викладачем занятті студент повинен здати оформлений протокол виконаної роботи з результатами і висновками. Всі обов'язкові завдання повинні бути виконані. Захист проводиться в усній або письмовій формі по теоретичному матеріалу та його практичному застосуванню, з використанням результатів роботи. Максимальний бал, який можна отримати при вчасній здачі роботи - 5 балів, при невчасній - 4 бали. Користуватися допоміжною літературою під час захисту роботи не дозволяється. Дозволяється використовувати підготовлений власноруч протокол лабораторної роботи.

Вимоги до протоколу

Протоколи лабораторних робіт друкуються з одного боку білого паперу формату А4 шрифтом не менше 10-го. Протокол має містити завірені підписом викладача результати вимірювань (оригінал або копії) бригади, в складі якої студент виконував вимірювання.
  • Протокол виконання роботи оформлюється один на кожного студента. У випадку виявлення ідентичних за змістом протоколів, всі студенти отримують за дану роботу 0 балів без права перездачі та не допускаються до виконання всіх наступних робіт без допуску, підписаного завідувачем кафедри;
  • В протоколі повинні бути викладені: мета роботи, завдання, структурну схему стенду, схеми вимірювання, вихідні результати вимірювань (з візою викладача), обробку результатів вимірювань, належно оформлені графіки та рисунки, висновки;
  • Висновки не повинні дублювати завдання та мету роботи, а повинні містити оцінку та аналіз результатів, отриманих в роботі, порівняння практичних результатів з теоретичними положеннями, власні міркування щодо можливих причин розбіжностей.
Титульний аркуш протоколу повинен містити:
  • - назву факультету/інституту;
  • - назву дисципліни;
  • - номер та назву роботи;
  • - ім'я та прізвище студента, шифр та номер його групи.

Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт

Розрахунково-графічна робота







Екзамен

Орієнтовний список теоретичних екзаменаційних питань (ДМ)

Орієнтовний список теоретичних екзаменаційних питань (БМ, БП)


 value: 

Курсовий проект з курсу


Методичні вказівки до курсового проектування


Література

Список літератури 2 у pdf

Основна:

  • 1. Медяний Л. П. Аналогова схемотехніка – Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2017. – 177 с. (електронне видання, режим доступу: https://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/21491/1/Medianyi.pdf)
  • 1. Johan Huijsing. Operational Amplifiers: Theory and Design. - Springer Cham, 2017. ISBN: 978-3-319-28127-8
  • 3. Схемотехніка електронних систем: У 3 кн. Кн. 1. Аналогова схемотехніка та імпульсні пристрої: Підручник / В. І. Бойко, А. М. Гуржій, В. Я. Жуйков та ін. — 2-ге вид., допов. і переробл. — К.: Вища шк., 2004. — 366 с.: іл.

Допоміжна:

  • 1. Behzad Razavi. Fundamentals of Microelectronics, 3rd Edition. - Wiley, 2021. ISBN: 978-1-119-69514-1
  • 2. Analog Circuit Design / Peter D. Hiscock - Second Edition 1 March, 2011, 1194 рр.
  • 3. Horowitz, Paul, and Winfield Hill. The Art of Electronics. 3rd ed., Cambridge University Press, 2015.
  • 4. Stan Amos and Mike James. Principles of Transistor Circuits Ninth Version. - Newnes, 2000. ISBN: 9780750644273
  • 5. Anthony Peyton, V. Walsh. Analog Electronics with Op-amps: A Source Book of Practical Circuits 1st Edition. - Cambridge University Press, 1993. ISBN: ‎978-0521336048
  • 6. Фесечко В.О., Зубчук В.І., Попов А.О. Методичні вказівки до курсового проектування по схемотехніці. – К.: КПІ 2009. – 130 с.